Zvěrokruh (=Zodiac)

20. srpna 2007 v 12:56 | Fionka |  Magie osudu

Před mnoha tisíci lety lidé při pozorování oblohy zaznamenali, že Slunce a planety se na svém každoročním putování po obloze pohybují po stále stejné úzké stezce okolo Země. Tuto, kterou Řekové nazvali zodiakus, ,,zodiak'' nebo ,,zvěrokruh'', rozdělili astrologové na dvanáct rovných dílů označovaných jako ,,znamení'' . Každému z nich odpovídalo určité souhvězdí - Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář nebo Ryby - a určité období roku.
Podle postavení, které uvnitř zvěrokruhu zaujímají Slunce a planety, sestavují astrologové své předpovědi a přisuzují typ osobnosti jedincům narozeným v jednotlivých znameních. Osobnostní rysy typické pro různá znamení byly rozpracovávány po tisíce let.
ARIES - Beran ( 21.března-20.dubna )
Lidé narození ve znamení Berana jsou energičtí, plní nadšení, přímí, nezávislí, tvořiví a netrpělivý. A jelikož beran si svou cestu proráží silou, bývají lidé tohoto znamení rovněž agresivní, úporní a prchliví.
TAURUS - Býk (21.dubna - 21.května)
Podobně jako u býka se i u lidí narozených v tomto znamení můžeme najít nesmírné síly, vytrvalosti i tvrdošíjnosti. Býci ale bývají považováni také za spolehlivé, vřelé, trpělivé a umělecky založené.
GEMINI - Blíženci (22.května - 21.června)
O blížencích se tvrdí, že jsou všestranní, živí, zvídaví, chytří a výřeční, i když často povrchní. Stejně jako mýtická dvojčata Castor a Pollux, po nichž je souhvězdí pojmenováno, jsou prý i blíženci oddaní svým rodinám.
CANCER - Rak (22.června - 22.července)
Raci jsou považováni za intuitivní, soucitné, náladové i houževnaté. Mívají smysl pro rodinu a domov a bohatou představivost. Podobně jako rak mohou být navenek tvrdí, ale uvnitř poddajní.
LEO - Lev (23.července - 23.srpna)
Lvi bývají popisováni jako samostatní, sebejistí, velkorysí, nesobečtí a hrdí. Stejně jako král džungle mohou být také panovační a odvážní a rádi jsou středem pozornosti.
VIRGO - Panna (24.srpna - 23.září)
Panny jsou pokládán za analytické a pečlivé až puntičkářské, bystré a kritické, se sklonem k perfekcionismu. Lidé tohoto znamení mohou rovněž být zdrženliví a opatrní - jako panny.
LIBRA - Váhy (24.září - 23.října)
O vahách se říká, že si potrpí na eleganci. Bývají dobrosrdečné, idealistické, romantické a inteligentní, často ovšem nerozhodné. Pro lidi váhy může být typická vyrovnanost citové a rozumové stránky a uvážlivost.
SCORPIO - Štír (24.října - 22.listopadu)
Štíři jsou vášnivé, náruživé, tajnůstkářské, přitažlivé a silné osobnosti, které si dlouho pamatují utrpěnou křivdu. Podobně jako opravdový štír i lidé - štíři dokážou být rychlí a neohrožení a udeřit v pravý čas.
SAGITTARIUS - Střelec (23.listopadu - 21.prosince)
Střelec bývá zobrazován jako kentaur napínající luk; o lidech tohoto znamení se říká, že milují volný prostor, sporty a zvířata. Jsou čestní a přemýšliví, ale také nepokojní, dobrodružní a veselé mysli.
CAPRICORN - Kozoroh (22.prosince - 20.ledna)
Podobné jako kozy mají být i lidé - kozorozi stálí a spolehliví, nedat se odradit nebezpečím a být schopní poradit si se vším co jim stojí v cestě. Bývají prý též ctižádostiví, se smyslem pro řád, ukáznění, praktičtí a materialističtí.
AQUARIUS - Vodnář (21.ledna - 19.února)
Vodnáři mají pověst originálních, vizionářských, přátelských a idealistických povah, i když někdy uzavřených a umíněných. Tradiční zpodobení ukazuje postavu se džbánem vody - symbol ochoty pomoci a altruismu.
PISCES - Ryby (20.února - 20.března)
Jak se sluší pro toto vodní znamení, lidé - ryby prý často milují vodu a plavání. Jsou citliví, vnímaví, emotivní, mají vyvinutou představivost a schopnost vcítění, ale říká se o nich i to, že jsou nepraktičtí a neschopní vnést řád do svého života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama